Виховна робота


План виховної роботи від 18.10.19 >

стратегія >

Одним із головних напрямків, за якими працює Донецький державний університет управління, є виховна робота, а нові форми і методи організації виховної та культурно-масової роботи в ДонДУУ роблять студентське життя повноцінним, різноманітним і цікавим. Основними завданнями виховного процесу у ДонДУУ є формування свідомого громадянина — патріота Української держави, активного провідника національної ідеї, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних запитів.

Національно-патріотичне виховання

Невід’ємною складовою частиною навчально-виховного процесу є національно-патріотичне виховання студентів, яке базується на сталих традиціях університету. Велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню, поваги до історії України, державних символів.

01Із початку лютого  2016 р. у ДонДУУ за ініціативою кафедри соціології управління було створено соціально-інформаційній консулат – «Контакт» для ВПО, учасників АТО та членів їх сімей. На регулярній основі проводяться бесіди із студентами на теми «Історія українського війська», де розглядаються історичні аспекти його становлення; від02буваються кураторські часи «Державні традиції України» в рамках патріотично-виховної роботи; організовуються зустрічі з волонтерами та бійцями з зони АТО «Воїни світла – воїни добра»; викладачі проводять відкриті лекції, присвячені сумним сторінкам історії депортації кримських татар, та на тему «Українське козацтво і його роль в Історії України».

Інтелектуально-духовне виховання

Становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе завдяки високому рівню правової освіти населення.06

В рамках участі у проекті «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення» і с03півробітництва з ГО «Кримська діаспора», що виконується Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (СЕUME), Інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток», Конгресом національних громад України, за фінансової підтримки Уряду Великої Британії, проводяться заняття в «Школі молодого лідера», в яких приймають участь старшокласники та випускники шкіл м. Маріуполя, а також студенти ДонДУУ. Під час занять проводяться тренінги «Лідер і суспільств04о», відбуваються дискусії «Роль лідера у розвитку суспільства», проводиться робота у групах щодо визначення негативної та позитивної ролі лідера у суспільстві, презентуються проекти «Лідер і заможне суспільство: умови здійснення».

У 2015 році було розпочато польсько-український проект «Спіл05ьно подбаймо про публічний простір в Маріуполі», реалізований Фондом MiLA, в партнерстві з ДонДУУ і MCKPK. У лютому 2016 року відбулися майстерні за участю польських колег, керівництва, співробітників і студентів ДонДУУ, представників місцевої громади і влади. Також студенти мають змогу поспілкуватись із польськими партнерами у менш офіційній формі, та познайомитись із польською культурою, традиціями та найпоширенішими стереотипами країни-сусідки.

В університеті проводяться відкриті національно-культурні виховні години (наприклад, 07«Мовний етикет»), з метою поглиблення знань студентів про мовний етикет, його функції, формування ціннісного ставлення до національних символів, розвитку навичок публічного виступу та патріотичного виховання студентської молоді).08

Проводяться тижні англійської мови, коли кожного дня студенти мають нагоду ознайомитись із культурою та традиціями англомовних країн,  робити вправи на граматику та опановування нового лексичного матеріалу в невимушеній атмосфері, у формі інтерактивного спілкування 09та дружної підтримки одне одного.

У 2016 р. ДонДУУ став учасником всеукраїнської акції «Найбільший мовний урок у світі», де студенти, співробітники та мешканці міста взяли участь у всеукраїнській акції, ініційованої в рамках кампанії «Україна Speaking», що координується командою GoGlobal і посольством США в Україні.

 

Громадянсько-правове виховання

10З метою виховання поваги до Конституції, законів України, державних символів України проводяться лекції-бесіди кураторів академічних груп та викладачів секції політології та історії України.11

Так, викладачами університету проводяться семінарські заняття на тему «Я – українець», на яких кожен студент виступає з доповіддю на тему «Я пишаюсь тим, що я українець!»; в кураторських групах проводиться конкурс есе «Мова – втілення думки» (до міжнародного дня рідної мови); відзначаються річниці видатних письменників та діячів України. Студенти, викладачі та співробітники Донецького державного університету управління долучаються до  покладання квітів (наприклад, до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС).

Моральне виховання

12З метою формування почуття власної гідності, честі, свободи, рівності, засвоєння моральних норм, ідеалів суспільства теми морального виховання обговорюються в навчальних курсах «Етика та естетика», «Основи психології та педагогіки», «Крос-культурний менеджмент».

Студенти ДонДУУ приймають участь у благодійних проектах і відвідують дитячі інтернати.

 

Екологічне виховання

В університеті відбуваються лекції із залученням фахівців вибухо-технічної лабораторії13 на тему: “Порядок дій населення у разі виявлення вибухових пристроїв або предметів, які нагадують їх”. З метою виховання почуття відповідальності за природу як національне багатство та виховання готовності до активної екологічної та природоохоронної діяльності  студенти університету щорічно беруть участь у міському екологічному місячнику.

 

Естетичне виховання

14Формування і розвиток творчих здібностей і сучасних культурних цінностей є одним з найпріоритетніших напрямів роботи зі студентською молоддю університету, тому залучення уваги молоді до позитивного мистецтва, яке несе винятково добрі, 15світлі думки й щирі емоції, виконує значну виховну і просвітницьку місію, сприяє формуванню позитивного іміджу Донецького державного університету управління.

Студентки ДонДУУ беруть учать у різноманітних конкурсах краси, де завжди завойовують титули та демонструють свою грацію, красу та інтелект.